Uzm. Kl. Psk. Asya Kübra Cankara

Yetişkin Psikoloğu

İstanbul Beykent Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünden mezun olduktan sonra, İstanbul Gelişim Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji alanında Dr. Öğr. Üyesi Esengül Kayan Danışmanlığında "Üniversite Öğrencilerinde Obsesif Kompülsif Belirtilerin Tür, Sıklık ve Dağılımının Sosyodemografik Değişkenler ve Kaygı ile İlişkisinin incelenmesi" üzerine yazdığı tez çalışması ile mezun olarak Uzman Klinik Psikolog unvanını almıştır. Klinik Psikoloji ders döneminde Prof. Dr. Emine Zinnur Kılıç ile Kişilerarası Psikoterapi yönelimli süpervizyon çalışmalarına devam etmiştir. Yıldız Teknik Üniversitesinde 450 saatlik teori eğitim ve süpervizyonlarını tamamlayarak Aile Danışmanı unvanını kazanmıştır.
Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Rehabilitasyon Merkezleri, çeşitli danışmanlık merkezlerinde, çocuk & aile akademilerinde staj yaparak tecrübe kazanmıştır.
Hali hazırda üniversitelerin sürekli eğitim merkezlerinde, Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi ve Objektif & Projektif Testler Eğitimi vermektedir.

Psikoterapi Eğitimleri
Yıldız Teknik Üniversitesi – Aile Danışmanlığı
Davranış Bilimleri Enstitüsü – EMDR 1. Düzey
Psikoloji Akademisi – Çözüm Odaklı Terapi
Dual Eğitim ve Danışmanlık – Bilişsel Davranışçı Terapi

Test Eğitimleri
Objektif & Projektif Testler (Ankara Gelişimsel Tarama Envanteri, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Porteus Labirentleri Testi, Cattel 2A-3A Zeka Testleri, Benton Görsel Bellek Testi, Burdon Dikkat Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Gessel Gelişim Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Aile Çiz Testi, Goodenough Harris Bir İnsan Çiz Testi, Louisa Düss)
MMPI – Minnesota Çok Yönlü Tarama Envanteri
SCL -90

Yetişkin Psikoloğu

Lütfen...

Sağlığınızı ilgilendiren durumlarda lütfen uzman bir doktorla görüşünüz.

Hasta Hakları

Eşitlik, güvenlik, bilgilendirme, reddetme ve bilgi isteme hakkı vardır.

Kurum Hakkında

Yetişkin, Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi hizmet vermek amacı ile açılmıştır.

Adres

Barış Mah. Samsun Cad. REA İş Merkezi No:37/A
(Beylikdüzü Fiat/ Birmot arkası)
Beylikdüzü - İSTANBUL

İletişim

Email: info@rubisaglik.com
Telefon: (0212) 872 82 92
                (0212) 510 74 10
Cep       : (0530) 321 65 25
                 (0530) 301 97 61