bootstrap templatesHİZMETLER

ÇOCUK PSİKİYATRİ

Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı (Çocuk Psikiyatrisi)

Eğitimleri bakımından erişkin Psikiyatristlerinden bazı farklılıkları olsa da, çalıştıkları hasta veya danışanlarının yaş grubunun özelliklerinden kaynaklanan bazı farklılıklar mevcuttur.

- Bu birime başvuran danışan veya hastalar daha çok aile görüşmesi şeklinde değerlendirilirler.
- Bundan dolayı görüşmelerin süresi de bir miktar daha uzun olmaktadır.
- Bu alanda yapılan görüşmelerde bazen aile bireylerinden bilgi istendiği gibi bazen öğretmenlerden, bazen çocukla fazlaca vakit geçiren anneanne veya çocuk bakıcılarından da bilgi talep edebilirler.

Teşhis ve tedaviyi yönlendirici mahiyette olması istenilen bu bilgilerin tarafsızca değerlendirilmeleri için en önemli unsur zamandır. Danışan veya hastalarımızın kendileri veya yakınları özellikle bu konuda çalışan doktor, psikolog ve personelimize gerekli sabır ve anlayışı göstermeleri işimizi çok kolaylaştıracaktır.

Bu birimde çalışan doktorlarımızın kullandığı, diğer bir değerlendirme aracı ise, bu alanda rüştünü ispat etmiş testlerdir. Rüştünü ispat eden testler derken; günlük klinik kullanımları fazla ve Türkiye uyum çalışmaları yapılmış teslerden bahsetmekteyiz. Testlerin teşhis ve tedaviye yardımcı birer araç olarak görülmeleri için bu konuda eğitim görmüş ve sertifika sahibi kişilerce yapılıp, yine bu kişilerce değerlendirilmeleri gerekir. Kurumumuzda bu konuda çalışan tüm personelimiz gerekli eğitim ve sertifikasyona sahiptir. Gerek kurum anlayışı gerekse de Sağlık Bakanlığı mevzuatları gereği bunun böyle olması gerekmektedir.

Lütfen...

Sağlığınızı ilgilendiren durumlarda lütfen uzman bir doktorla görüşünüz.

Hasta Hakları

Eşitlik, güvenlik, bilgilendirme, reddetme ve bilgi isteme hakkı vardır.

Kurum Hakkında

Yetişkin, Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi hizmeti vermek amacı ile açılmıştır.

Address                 

Barış Mah. Samsun Cad. REA İş Merkezi No:37/A
(Beylikdüzü Fiat/ Birmot arkası)
Beylikdüzü - İSTANBUL

İletişim

Email: info@rubisaglik.com
Telefon: (0212) 872 82 92
                (0212) 872 60 61
Cep       : 0 530 321 65 25
Faks      : (0212) 871 20 21